Jdi na obsah Jdi na menu
 


MR: Mezinárodní menu aneb dobrý apetit

1. Japonská kuchyně jako estetický zážitek? - poučný článek

Nippon aneb Japonsko představuje další zemi Asie vedle Číny s originální kuchyní.  Pro země Asie jsou totiž  typické specifické kuchyně a odlišné způsoby přípravy jídla. Prostě jiná gastronomie než existuje v evropských zemích. Přesvědčte se o tom s námi!  Pro příznivce japonské kuchyně  jsme připravili pár zajímavých receptů a gastro informací ze země Vycházejícího slunce. Totiž  japonská kuchyně z hlediska zdravé výživy je považována za jednu z nejzdravějších na světě. Souhlasíte s tímto názorem? Na co je kladen důraz v japonské gastronomii, co myslíte?

Základním rysem japonské kuchyně je totiž estetičnost - tedy estetická stránka přípravy jídla a stolování. Japonský pokrm, jídlo musí působit na člověka jako umělecký a barevný obraz. Důležitou roli zde hraje úprava stolu, který je nízký a má obdélníkový tvar i výběr surovin z hlediska barevnosti např.  sushi, japonské nudle, rýže kari, sojové výhonky, bílé i červené zelí, ryby - tuňák, makrela, sojová omáčka, rýžové víno, houby, černá ředkev, cibule, zázvor, tofu - bílý rosol ze sojových bobů...

V Japonsku se pokrm jí  dřevěnými hůlkami, které mají tvar od širšího konce, který držíme v ruce , pak se hůlky  mírně zužují ke špičce, na níž se přenáší jídlo do úst. A co jídelní japonský servis? Ten představuje nejzákladnější a nejzajímavější vybavení japonské kuchyně. Je dokonalých, jednoduchých tvarů s převažující barvou modrou, červenou i černou. Ozdoben typickými japonskými vzory. 

Důležitým prvkem zdravé japonské výživy je velká spotřeba syrové zeleniny a ovoce, hojně  se využívá ryb,  v omezené míře koření a oleje, kterého se v Japonsku  používá  proto méně, protože se pánve vymastí lojem. Oblíbené je vaření v páře nebo se  jídlo dusí na směsi oleje, rýžového vína a sojové omáčky, jenž můžeme považovat také za hlavní dochucovací ingredienty. Pikantní chuť japonskému  jídlu dodá koření, které se přidává do jídla. Mezi tato koření patří např. zázvor, zelený křen a pepř.

          A nyní Vám vážení příznivci japonské gastronomie představujeme tradiční japonské menu.

1. Japonské menu aneb dobrý apetit

 Polévka :            Tori džiru aneb kuřecí polévka

 Hlavní jídlo:        Šogajaki donburi aneb  vepřové řízky se zázvorem  

                          nebo shushi 

 Příloha:              Bílá rýže

 Dezert:              Kudamono sarada aneb ovocný salát

 Pití:                  Japonský čaj                                                                                                                                                                           (GH)

 
 

 


Jazyky

ČeštinaEnglishSlovenčinaRuština


Poslední fotografie


Kontakt

Bc. Gabriela Hančlová - IČ: 605 60 029

Kancelář:
náměstí Práce 2512, čdv. 616,PSČ: 763 02 Zlín
Provozní doba dle dohody po telefonu
od 9.00 - 17.00 i Email, SMS
individuální přístup ke klientovi
www.agenturaaktivniclovek.com
www.aktivniclovek-fotoartshop.com

Mobil: +420 775 090 736

aktivniclovek@email.cz

Mail listArchiv

Kalendář
<< duben >>
<< 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    


Statistiky

Online: 6
Celkem: 401371
Měsíc: 11011
Den: 420