Jdi na obsah Jdi na menu
 


MR: Fit život a poradna zdraví, image

 1. Zdraví, krása aneb image poradenství - PR článek

Více než kdy jindy ve 21. století - mnozí z nás si vytvářejí nový přístup ke zdraví neboli zdravý  způsob života, který  si často lidé spojují s přírodou bez váhání  a se zdravím. S tím souvisí i pěkný vzhled člověka. Totiž pěkně a zdravě vypadající vzhled byl ve všech dobách i dnes považován za známku dobré pohody, zdraví, elánu. Snaha dožít se, co nejvyššího věku a nevypadat přitom zestárle existuje, co lidstvo samotné. 

S pojmem krása mají v současné době hodně společného  tato slova jako je  ,, image " a ,, beautismus ". Image - tj. slovo, které po sametové revoluci v r. 1989 zdomácnělo i v českém slovníku natolik, že se dnes již nepřekládá, a přesto mnozí z nás ví, o čem je řeč.  Snad si někdy nevíme rady, když se říká ,, ta image "  anebo ,, ten image ". Posuďte sami, co si pod tímto pojmem můžeme představit ? Nebo co vše může ono kouzelné slůvko skrývat...?

Image je něco jako  osobní vizitka, punc osobnosti . Díky image jsme denně hodnoceni, zařazováni a vlastně prodáváni. Příjemný, milý vzhled, čisté oblečení s vůní  umytého, sportovně vypracovaného těla,  solidní vystupování a chování - to  vše vytváří předpoklady k úspěšné propagaci naší osobnosti ve světě byznysu i v ostatním běžném životě.

V první polovině 90. let nastupuje nový proud - tzv. beautismus který bojuje proti vzhledové diskriminaci. Pro ženy a muže, kteří nejsou podle norem krásní ani přitažliví, jsou např. tlustí neboli obézní - platí totiž ve všech ohledech diskriminace. Z toho vyplývá, že atraktivně vyhlížející lidé mají řadu výhod. Jsou považováni za důvěryhodnější, mají více sexuálních partnerů, mají větší šance při získávání zaměstnání a rychleji postupují na kariérním žebříčku i mají vyšší platy.

Svět s hezkými lidmi opravdu zachází přívětivěji, ohleduplněji. Mají otevřené dveře... Co myslíte? Může se tzv. beautismus v současné době stát hrozbou pro méně atraktivní lidi, jehož výsledkem může být stálá honba, lov za atraktivnějším vzhledem? (GH)

2. Co s volným časem?

Rozloučili jsme se s babím, hřejivým létem, sychravým, barevným podzimem, mrazivou zasněženou zimou a znovu přichází jedno z ročních období. Které to asi může být?   Samozřejmě je to aprílové jaro…

Zeptám se – co v tomto období s volným časem? Co máme na mysli, tím volným časem? Volným časem totiž nazýváme volno, které si svobodně musíme udělat. Je to doba, v níž si můžeme relativně dělat, co se nám zlíbí. A podle toho, jak vyplníme svůj volný čas, dozvíme se hodně o své povaze. Jen si dejte pozor na to, kdo a co vás o volný čas okrádá! I když Zákoník práce přesně stanovuje délku týdenní pracovní doby – bývají to tzv. přesčasy. A zadruhé také závažná choroba – workoholismus, proti níž lze bojovat následovně. Pokud máme hodně práce, udělejme si odpočinek jen pro sebe. Protože život, to není jen práce, práce, práce, ale i radosti ze života, jenž sám život přináší.

Pojem „ volný čas “ často svádí k tomu, abychom ho chápali jako dobu, v níž můžeme dělat, co si sami zvolíme. Ale pozor! Svou činností bychom neměli ubližovat svým blízkým. To platí jak pro muže, tak pro ženy. Prostě dělejme, co nás těší.(GH)

 

 

 

 

 

 

 
 

 


Jazyky

ČeštinaEnglishSlovenčinaRuština


Poslední fotografie


Kontakt

Bc. Gabriela Hančlová - IČ: 605 60 029

Kancelář:
náměstí Práce 2512, čdv. 616,PSČ: 763 02 Zlín
Provozní doba dle dohody po telefonu
od 9.00 - 17.00 i Email, SMS
individuální přístup ke klientovi
www.agenturaaktivniclovek.com
www.aktivniclovek-fotoartshop.com

Mobil: +420 775 090 736

aktivniclovek@email.cz

Mail listArchiv

Kalendář
<< duben >>
<< 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    


Statistiky

Online: 6
Celkem: 401373
Měsíc: 11011
Den: 421