Jdi na obsah Jdi na menu
 


MR: Cestovní ruch aneb Cestujeme po světě

1. Chystáte se na poslední chvíli na dovolenou ?- PR článek

Léto - čas prázdnin - dovolené aneb to jsou chvíle pohody a odpočinku. Zkrátka a dobře dovolená , která skýtá mnoho možností, jak vypřáhnout ze zaběhnutého stereotypu / ranní vstávání, vaření, uklízení, praní, žehlení, facebook /, načerpat nové síly, vychutnat kouzlo prchavého okamžiku, kdy máme na sebe a své blízké více času. Jak a kde strávit na poslední chvíli dovolenou ? S tímto problémem Vám pomohou cestovní kanceláře, cestovní agentury, které nabízí rozmanitou nabídku zájezdů a pobytů do celého světa, a zajímavých destinací. Stačí si jen vybrat svou dovolenou snů   nebo ,, na míru ". 

Obyvatelé ČR milují cestování. A mnozí z nich si jistě zvolí dovolenou u moře, kde ve slané vodě nechají odplavat své problémy! Jiní jedinci s neutuchající chutí zapadnou do neznámého města a budou se kochat jeho životem, památkami, architekturou, kavárnami, tancem a nočními bary. A někteří z nás hledají o dovolené poklid domácích rybníků, vřískot na koupalištích, v bazénu, aquaparku, či osamění na horách.  Je pravda, že jsou mezi námi i takoví, kteří chtějí udělat radost celé rodině a zároveň ovlivnit své zdraví a postavu.

V současné době se totiž stává trendem tzv. dovolená na dvou kolech. Co myslíte, jaké přednosti má jízda na kole ? Tak především při jízdě vdechujeme svěží vzduch a zároveň procvičujeme svaly. Pro případ, že se rozhodnete jet na kolech i se svými dětmi, je správné si také uvědomit a nezapomenout naučit své děti Pravidlům silničního provozu. Ano a pak už Vám lze přát vítr v zádech! Další příležitostí, jak společně strávit dovolenou a utužit rodinné vztahy mohou být např.výlety a procházky do přírody, táborák, zpěv písní, které k táboráku neodmyslitelně patří.(GH)                                                                                                                                                    

2. Na co nezapomínat před dovolenou aneb cestovní poradna ?                       

Jak dlouho jsme se nemohli dočkat – a bude tu zase za pár měsíců dovolená! Léto, slunce, moře, procházky po pláži, sbírání mušlí. Letní sporty jako plavání, potápění ad. A mnoho času na aktivní i pasívní relaxaci, poznávací výlety, zábavu, osvěžující drinky. No prostě balzám pro lidskou duši.

Dovolená, která by měla splnit všechno to, na co jsme v průběhu roku neměli čas. Ale co je důležité, pokud se chystáte do dálek, zjistěte si ze spolehlivých zdrojů, kdy je k rekreaci nejvhodnější teplé období. To proto, abyste nevyhodili peníze za utrpení v nesnesitelných vedrech. Rok co rok se opakují stejné případy, kdy zdánlivě nevinné spálení od sluníčka, nám nemusí jen otrávit pár dnů dovolené, ale po letech může připomenout vážnou kožní chorobu. Protože navzdory varování odborníků, že se ozonová vrstva nad střední Evropou ztenčuje, neubývá lidí, kteří tzv. přeberou sluníčka.

Základem spokojeně prožitého létaje prevence možných zdravotních potíží. V případě slunění jde o to, navyknout lidský organismus na vyšší dávky slunečního záření postupně. Slunění, ale není jediným kamenem úrazu, který na nás o dovolené číhá. Co lidí už mělo zkaženou dovolenou kvůli zažívacím obtížím. Někdo prostě hůře snáší změnu prostředí a stravy, na kterou je zvyklý. Prostě bychom se měli vyhýbat jídlům, které neznáme, pokud jsme na dovolené v cizině.

A dobrá rada na dovolenou. Žádný zdravotní problém nepodceňujte a na dovolenou si vždy vezměte malou lékárničku…Už zanechme dost toho strašení a popřejme si hezkou dovolenou s prevencí! (GH)

 

 
 

 


Jazyky

ČeštinaEnglishSlovenčinaRuština


Poslední fotografie


Kontakt

Bc. Gabriela Hančlová - IČ: 605 60 029

Kancelář:
náměstí Práce 2512, čdv. 616,PSČ: 763 02 Zlín
Provozní doba dle dohody po telefonu
od 9.00 - 17.00 i Email, SMS
individuální přístup ke klientovi
www.agenturaaktivniclovek.com
www.aktivniclovek-fotoartshop.com

Mobil: +420 775 090 736

aktivniclovek@email.cz

Mail listArchiv

Kalendář
<< duben >>
<< 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    


Statistiky

Online: 34
Celkem: 401348
Měsíc: 11006
Den: 417