Jdi na obsah Jdi na menu
 


MR: Business poradenství aneb podnikání je byznys

1. Vizitka prestižní firmy  - sloupek

Renomovaná mezinárodní firma uváděla na trh svůj kvalitní servis v oblasti finančního poradenství. A tento finanční servis představila prostřednictvím svých finančních  poradců. Na tiskové konferenci uspořádané k této události jsme seděly s kolegyní z redakce vedle sebe a obě jsme měly shodný pocit - ta mezinárodní firmy musí být báječná. A tento pocit nás sjednotil dávno předtím, než jsme měly možnost kvality finančního poradenství posoudit. Úsudek jsme si udělaly po vystoupení několika zástupců mezinárodní firmy. 

První k nám  promluvil generální ředitel mezinárodní firmy v ČR. Hovořil nadšeně o své firmě, hovořil s radostí o velkých úspěších i o skvělých lidech, kteří jsou jeho spolupracovníky. Ve stejném duchu se nesla slova obchodního ředitele, který se podílí na produktu a prodeji obchodu. Tvrdil, že jeho největším štěstím je, že svůj život spojil právě s tuto firmou. A tak to pokračovalo!

Všichni byli spokojení, hrdí na svou firmu. A tento  jejich pocit se přenesl i na nás, účastníky konference. Říkaly jsme si obě - šťastní to lidé, co pracují v tak šťastné společnosti, firmě. Kéž bychom i my ostatní, mohli něco podobného tvrdit! 

Pak se nás pár lidí dalo do řeči a probírali jsme právě tento fenomén radosti, hrdosti na rodnou redakci. Říkali jsme si - to mají určitě přikázané, tak pyšně se prezentovat. Přece není možné, aby u nich bylo vše dokonalé, aby se lidé svorně snášeli, aby se nehádali, všichni se rádi viděli a třásli se jen na to, jak druhému vyjít vstříc či mu pomoci. Vždyť jsou to také jenom lidé, navíc lidé, s nimiž máme dost společného, pokud se kulturních tradic týče, a tak mezi námi až takový rozdíl být nemůže.

Už nevím, kdo přišel s tím nápadem! Začali jsme hrát takovou malou společenskou hru - jeden po druhém jsme pohovořili ve stejném duchu jako před chvílí organizátoři prezentace mezinárodní firmy. Říkali jsme si, co je v našich redakcích dobrého, co nás na našich pracovních místech drží a proč jsme rádi, že jsme právě tam a ne jinde. Připadalo nám to ohromně legrační a prolamovali jsme se smíchy.

Představovali jsme si, že podobnými slovy pohovoříme se svými kolegy. Že právě před nimi proneseme řeč o své radosti z nich, z našich pracovišť,svých šéfů. Že budeme zářit štěstím a pýchou, že budeme blahořečit osudu, že nás dokormidloval právě na místo nám předurčené. Ne, nedovedli jsme si představit, že  by nás ostatní brali vážně. Buď  by nám doporučili návštěvu psychologa nebo by nás podezřívali z vypočítavosti.

Určitě si od toho slibujeme služební postup, přinejmenším. Když to však vezmeme střízlivě, měli bychom se naučit, trochu se chválit a nehledat na sobě a svém okolí spíš ty horší stránky, jak je naším bezmála národním zvykem!!! I to je totiž naše vizitka. Vizitka každého z nás. A každý si přece přeje, aby ta jeho vizitka- image byla dostatečně reprezentativní, nebo se mýlím? (GH)                                                                                                                            

2.Telefonní kontakt aneb proč je tak důležitý? - PR článek

Určitě jste to již ve svém životě zažili ! Určitě znáte ten nepříjemný dojem, pocit - kterým na Vás působí v telefonu některé instituce, společnosti, firmy. Nejvíce je to vidět na soukromých společnostech... Nepříjemný  mužský nebo ženský hlas, neochota, nezájem o volajícího a jeho přání, dotaz, problém. Aniž byste do takové společnosti někdy vstoupili, naskakuje Vám husí kůže jen při pomyšlení, že byste s ní měli mít něco společného.

Jak to funguje v praxi ve firmě, ve společnosti v rámci firemní komunikace? Ve společnostech je běžné, že pravidla pro telefonní kontakt jsou součástí tzv. firemního komunikačního manuálu, který má za úkol sjednocovat a kultivovat vnitřní a vnější komunikaci. Ten doporučuje nebo závazně stanoví formální a obsahová pravidla pro vše, co lze do komunikace zahrnout.

Po formální stránce obsahuje zejména grafickou úpravu všech textů, které ve společnostech pravidelně nebo nepravidelně kolují a zejména těch, které ze společností vycházejí ven. Týká se to úpravy dopisů, interních zpráv, používání tiskopisů. Firemní pravidla společností  nejsou byrokratickým výmyslem, ale při dlouhodobém působení pomáhají utvářet jednotnou image a pozitivní dojem.

Každá společnost, firma si buduje svou nezaměnitelnou firemní kulturu jako vnitřní soubor hodnot, kterými se zaměstnanci a reprezentanti společnosti - management ve své práci řídí. Pravidla pro telefonní kontakt patří k podstatným složkách tvořícím firemní kulturu. Společnosti, kterým záleží na tom, jak jsou vnímány. A proto pravidelně  systematicky vzdělávají své pracovníky v oblasti " telefonního chování ". Záleží při tom nejen na profesionalitě a kvalitě přijetí hovoru, ale i jeho zpracování a vyřízení, které zejména u společností poskytujících služby může hrát pro spokojenost klientů - rozhodující roli.

Která společnost by mohla svou image, jít příkladem? Vyskytuje se taková v naší blízkosti? Určitě ano... (GH)  

3. Kancelář aneb jak by měla vypadat

Patříte mezi podnikavé lidi? Také Vás láká podnikat? Přemýšlíte o tom jako mnozí z nás, kteří se nechali inspirovat hitem tzv. menších kanceláří? Ty jsou typické pro advokátní, reklamní, cestovní, realitní, poradenské a domácí počítačové pracoviště ad. Máte už svoji představu, jak si zařídit svou kancelář? Máme pro Vás několik užitečných rad, nápadů…

Kancelář by měla být zařízená tak, aby se v ní majitel kanceláře cítil dobře - jako doma!  Měla by svého majitele reprezentovat jak vybavením, tak výzdobou i funkčností. Měla by být útulná a harmonická. Proč myslíte? Protože v příjemně zařízené kanceláři z Vás spadne únava, veškeré napětí! Budete se cítit jako znovuzrození – věřte mi…
Položme si otázku. Jak na nás asi bude působit prostor při vstupu do jakéhokoliv interiéru? Vždy se nás může zmocnit určitý pocit a začneme vnímat, jak na nás okolí působí. Pocity mohou být uspokojivé, skvělé, báječné, ale i takové, které nás nutí prostor opustit. Tomu pocitu se říká – první dojem, který zůstává obvykle zafixován v naší paměti a stává se synonymem toho kterého prostoru.
Je známo, že atmosféru interiéru vytváří nejen prostor sám o sobě a osobnost toho, kdo v něm přebývá, ale také objekty, kterými je zařízen a barevné řešení interiéru, které je třeba respektovat. Podle psychologů v nás může barva nebo jejich vhodná kombinace vyvolávat různé představy, nálady, pocity.
Proto mějte na paměti! Každý obyvatelný prostor i kancelář by měla byt zařizována s určitým záměrem, neboť barva v kanceláři jako první vypovídá o svém majiteli. A co možná se teď dozvíte zajímavého – je to, že barvy mají významnou schopnost měnit prostor, jenž může být vybaven nábytkem, kobercem, žaluziemi nebo textilním materiálem – závěsy. Na stěny kanceláře lze použít i tapety – a to textilní i papírové.
Nábytek a zařízení má pracovníkovi umožňovat klidnou vlastní pracovní činnost. A proto by měl mít při sobě knihovnu, pracovní stůl se zásuvkami, ergonomicky stavěnou židli, která sice není všelékem proti onemocnění páteře, ale přeci jen odlehčuje svalům a kloubům. Představte si, že mezi námi žijí jedinci, kteří při poctivé celoživotní kancelářské práci prosedí až 80 000 hodin. Další nutností pro pracovníka je telefon, fax, stojan na psací potřeby.
Atˇchceme, či ne, fenomén „ počítač “ se v dnešní době bezostyšně prosazuje a cíleně útočí na představitele všech generací v domácnostech i na pracovišti. Počítač se stává společníkem ve chvíli pracovního procesu i zábavy. Napojení na Internet nám umožňuje přístup k informacím z celého světa – můžeme posílat elektronickou poštu, fixovat, telefonovat, poslouchat hudbu z kompaktních disků, rádio, i sledovat televizi.
Počítač však není jednoduchou záležitostí. Je to citlivý přístroj, zatím poměrně objemný a jeho jednotlivé součásti mají zvláštní nároky na své umístění. Protože u něj trávíme delší dobu, vyplatí se věnovat zařízení náležitou pozornost a pořídit k počítači také vhodný nábytek. Součástí tohoto zařízení musí být i vhodná židle – tzv. klekačka, která i při dlouhodobé činnosti udržuje páteř v přirozené fyziologické poloze. Vynaložené finanční prostředky určitě se vrátí v podobě dobré pracovní atmosféry, kterou ke zdařilému dílu nutně pracovník kanceláře potřebuje.  (GH)

 

 

 
 

 


Jazyky

ČeštinaEnglishSlovenčinaRuština


Poslední fotografie


Kontakt

Bc. Gabriela Hančlová - IČ: 605 60 029

Kancelář:
náměstí Práce 2512, čdv. 616,PSČ: 763 02 Zlín
Provozní doba dle dohody po telefonu
od 9.00 - 17.00 i Email, SMS
individuální přístup ke klientovi
www.agenturaaktivniclovek.com
www.aktivniclovek-fotoartshop.com

Mobil: +420 775 090 736

aktivniclovek@email.cz

Mail listArchiv

Kalendář
<< duben >>
<< 2021 >>
Po Út St Čt So Ne
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    


Statistiky

Online: 30
Celkem: 401367
Měsíc: 11013
Den: 425