Jdi na obsah Jdi na menu
 


(CA)-AGENTURA AKTIVNÍ ČLOVĚK aneb VÝLETNÍK turistických zajímavostí...

 

Vážení klienti,

 

OD 1.6. 2018 ZAHAJUJEME  

TELEFONICKOU 

 REZERVACI 

 PO TELEFONU

 

Na této telefonní lince se

 

můžete informovat o dostupnosti

 

daných zájezdů od CK ATIS,

 

CK ANCORA,  výletů CA  AGENTURA

 

AKTIVNÍ ČLOVĚK:

 Bc. Gabriela Hančlová - IČO: 605 60 029

náměstí Práce - Interhotel Moskva, čdv. 616, 763 02 Zlín

 Pondělí - Neděle 9.00 - 20.00 hod.

Mobil: + 420 739 952 164 

E: aktivniclovek@email.cz
 
 

               

 image003.jpg 

                                                          VÝLETNÍK

Výlety, turistika, cykloturistika, historické památky -

hrady, zámky, skanzeny - kalendárium akcí - festivaly,

tradiční akce, koncerty, výstavy, divadlo, jarmarky,

tanec, setkání, film, sport, recitály, taneční zábavy... 

1) zajímavé články GH1.doc -  Nevíte, kam o dovolené? Zkuste Luhačovice...

 

lh-2015-jeseniky---svycarna-30042015344--2-.jpg

2) Proč Luhačovice? 

Protože lázně Luhačovice jsou mimořádné svými minerálními léčivými prameny - Ottovka, Vincentka,Aloiska, Pramen Dr. Št´astného, Nový Jubilejní které se zde vyskytují. Město Luhačovice je významné léčbou onemocnění dýchacího, trávícího, oběhového ústrojí a poruchy pohybového aparátu, nemoci z poruch výměny látkové a nemoci onkologické. Návštěvníci v Luhačovicích mohou vidět unikátní architekturu Dušana Jurkoviče s krajinou CHKO Bílé Karpaty...Na poč. 20. století se v lázních Luhačovice léčil i náš hudební skladatel a tvůrce české i světové moderní hudby  a autor např. Lišky Bystroušky, Glagolské mše - LEOŠ JANÁČEK. K jeho poctě v Luhačovicích je  každoročně pořádán od roku 1992 Festival Janáček a Luhačovice, jehož posláním je zprostředkovat lázeňským hostům -  hudební umělecké zážitky... V tomto roce 2017 se již uskuteční 26. ročník od 17. - 26. 7. 2017.

3) Proč Bat´ův kanál? 

Protože obecně prospěšná společnost Bat´ův kanál v tomto roce 2017 otevřela slavnostně kanál již 1. května 2017. Pro návštěvníky bude letos velkým lákadlem - pravidelná plavba na trase mezi Uherským Ostrohem a Uherským Hradištěm, kterou bude zabezpečovat výletní loď Hollandia a Noe. Vodní cesta má z jižní Moravy do Otrokovic celkovou délku 53 kilometrů. Po prodloužení z Kroměříže po Hodonín se  dostane na hodnotu přes 70 kilometrů. Návštěvníkům Bat´ova kanálu tak bude umožněn bohatší nabídkový program, jehož cílem bude uspokojení návštěvníků Zlínského kraje a inspirace k návštěvám... 

4) Proč Moravský kras? 

Protože Moravský kras dokládá jedno z nejstarších osídlení střední Evropy člověkem neandrtálským z doby před 120 000 lety. Nalézají se zde i rytiny koní a bizonů na koňských žebrech z jeskyně Pekárky.Moravský kras je spjat s badatelem a nejvýznamnějším evropským archeologem - KARLEM ABSOLONEM první poloviny 20. století, roku 1909 a díky němuž byly otevřeny Punkevní jeskyně, který zde bádal se svým týmem. Které se staly součástí nejdelšího jeskynního systému v ČR tzv. Amatérské jeskyně, jejíž délka chodby má více než 30 km. Moravský kras představuje nejrozsáhlejší a nejvíce krasové území ČR, kde mimo jiné uvidíte hluboké kaňony plné skalních útvarů a jeskyněk. Oblast Moravského krasu můžete využít jako cyklovýlet. Nebo autem ze Zlína  do Moravského krasu- cesta trvá necelou hodinu a dvacet minut.  

5) Proč Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm? 

Protože je to moravský nejnavštěvovanější skanzen, který se nachází v lázeňském rožnovském parku. Je tvořen třemi areály reprezentujícími městské stavby, technické stavby a lidové stavitelství z oblasti moravského Valašska, těšínského Slezska a moravských Kopanic. Historie skanzenu sahá až do období před 1. světovou válkou.

6) Proč Archeoskanzen v obci Modrá ve Zlínském kraji?

Archeoskanzen Modrá představuje rekonstruované velkomoravské sídliště středního Pomoraví z 9. století. O co se snaží? Snaží se co nejvěrohodněji ukázat návštěvníkům běžný život našich slovanských předků. Vše je zde prováděno tak, jak by to dělali Slované - stavba domů, vaření pokrmů, pěstování plodin, chov dobytka, práce s kovem a rozvoj šperkařství, výroba keramiky, šití oděvů...

7) Proč Květná zahrada v Kroměříži? 

Protože kroměřížská zahrada, známá též pod názvem Libosad, patří mezi nejvýznamnější zahradní díla v celosvětovém měřítku. Labyrint zelených stěn spolu s 244 m dlouhou Kolonádou, dvěma historickými skleníky, centrálním pavilonem (Rotundou), květinovou a sochařskou výzdobou nabízí i dnes mnoho neopakovatelných zážitků. Dnes je zahrada představitelkou komponovaného celku v Evropě.

8) Proč stezka zdraví pod Tlustou horou ve Zlíně? 

Protože stezka nabízí pro své návštěvníky mnoho možností pro atraktivní využití volného času - běh, cykloturistika, dětské hry, posilování, rozcvičení, rodinné výlety a vycházky. Co zde můžete najít? Tak např. atypický lesní altán, lanovou visutou lávku, několik stanovišť se cvičebními prvky, značené přístupové trasy a v orientaci Vám pomohou informační tabule.

8) Proč zámecká zahrada ve Vizovicích? 

Protože krásnou vizovickou zahradu s romantickým nádechem najdete v samotném centru města Vizovic.Ve 20. letech 19. století došlo k přebudování původní klasicistní kompozice zahrady do podoby přírodně krajinářského parku. Nezapomenutelným zážitkem může být i alej sestřihaných lip vedoucí k rybníčku západně od budovy zámku nebo upravené chodníčky s lavičkami vedoucími lesoparkem...

 

                          05112014201.jpg

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Jazyky

ČeštinaEnglish


Poslední fotografie


Kontakt

Kancelář:
náměstí Práce 2512,
čdv. 616,
PSČ: 763 02 Zlín
Provozní telefonická doba dle dohody po telefonu
od 9.00 - 18.00 i Email, SMS

www.agenturaaktivniclovek.com
www.aktivniclovek-fotoartshop.com

Mobil: +420 775 090 736

aktivniclovek@email.cz

Mail listArchiv

Kalendář
<< 06 / 2018 >>


Statistiky

Online: 3
Celkem: 112241
Měsíc: 5098
Den: 274